Gönül Pultar

Gönül Pultar > Türkçe ENGLISH

 

Sanal alemdeki sayfama hoş geldiniz! 

 

Haziran 2010

Eşim Prof. Mustafa Pultar'ın yetmişinci yaşını bitirmesi onuruna hazırladığım Yapılar Fora: Mustafa Pultar'a Armağan Kitabı Tetragon Yayınları'ndan çıktı. İçeriği için sol panodaki Kitaplar bölümüne bakabilirsiniz.

 

Kasım 2009

 

Kültür Araştırmaları Derneği'nin  düzenlemiş olduğı "Kültür ve kimlik" sempozyumunun kitabı, derlediğim Kimlikler Lütfen: Türkiye Cumhuriyeti'nde Kültürel Kimlik Arayışı ve Temsili, ODTÜ Yayınları'ndan çıktı: <http://metupress.com.tr/Book.aspx?id=b9bb80bc-e67b-40e6-a59c-eec1430de235>. İçeriği için sol panodaki Kitaplar bölümüne bakabilirsiniz.

 

Ağustos 2009

Putin'in Türkiye'ye gelişi dolayısıyla yazdığım "Türk Toplulukları Konusunda Türkiye'nin Siyasası Var Mıdır?" başlıklı makale Radikal gazetesinde yayımlandı. Okumak için Makaleler bölümüne bakın.

 

Haziran 2009

Avrupa'da "türban" konusunu işleyen, "Postmodern Resistance or Public Mask: The Islamic Veil in Europe" (Postmodern Direniş ya da Kamusal Maske: Avrupa'da İslami Tesettür) başlıklı makalem geçtiğimiz günlerde, Joensuu Üniversitesi'nden Jopi Nyman'ın yayıma hazırladığı, Cambridge Scholars Publishing tarafindan İngiltere'de yayımlanan Post-National Enquiries: Essays on Ethnic and Racial Border Crossings (Ulus Sonrası Tahkikler: Etnik ve Irksal Sınır Geçişleri Üzerine Denemeler) adlı derlemede çıktı. (ss. 114-127).
 

Mart 2009

Yeni makalem "Dünya Tatarlar Birliği'nin Kurucusu Ali Akış" yayımlandı. Okumak için Makaleler bölümüne bakın.

 

Şubat 2009 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Tataristan'ı ziyareti dolayısıyla, Radikal gazetesinde "Tataristan Cumhuriyetini Tanımak" başlıklı bir yazım yayımlandı. Okumak için Makaleler bölümüne bakın.
 
Kasım 2008

Yeni kitabım Yirmi Birinci Yüzyılda İdil-Ural yayımlandı.Ayrıntılı bilgi için Kitaplar bölümüne bakın.

 

Temmuz 2008

Evliliğimizin 40. Yıldönümü'nü kutladık.

 
 

 

 
GonulPultar.jpg