MUSTAFA PULTAR           DUM VENTUS EST, SPES ESTLEB-i DERYADAKİ KÜLTÜREL MİRASIMMP-Teknede.JPG

Sitenin bu bölümü, uzun yıllar deniz ve denizcilik ile ilgili konular hakkında yazmış olduğum kitaplar, dergi ya da kitaplardaki makaleler, çeviri yazılar, çeşitli toplantılara sunduğum bildiriler ve yaptığım konuşmaların tümünü içermektedir. Şu sıralarda devamlı olarak bişeyler ekleyip, bişeyleri değiştiriyorum. Ondan dolayı sayfalar düzensiz ya da eksik olabilir. Kusura bakmayın. Belki daha sonra bakarsanız düzelmiş bişeyler bulursunuz inşallah.

 

Yazıların bazılarını çok didaktik olmaktan kurtarmak ve biraz da çeşnilendirmek için çeşitli yerlerine hiperlinkler serpiştiriyorum. Koyu lacivert kelimelerin üzerine tıklarsanız leb-i deryadaki dünyamın köşe bucağına yelken açabilir, oralardan da çeşitli âlemlere seyredebilirsiniz. Umarım ilginizi çekerler.

 

Kaynağını belirtmek ve hiçbir biçimde değiştirmemek koşuluyla, yazılarımı kendi sayfalarınızda kullanabilir ya da bağlantı (link) verebilirsiniz. Yazılar ya da başka şeyler hakkında görüş belirtmek isterseniz, bir işe yaradığıma inanır, sevinirim.

 

İlginize teşekkürler ve iyi okumalar.


 

  Ana Sayfa'ya dönmek için tıklayınız.